top of page
dtp studio

STUDIO DTP

Przygotowanie do druku, sprawdzenie plików, pomoc i konsultacje w sprawach technicznych przed drukiem, w celu ominięcia problemów po druku.

printing machine
DRUK OFFSETOWY

​Drukujemy do formatu B1 i B2 arkuszowo, na papierach od grubości 60 gsm do 400 gsm, kartonach oraz foliach.

binding services
INTROLIGATORNIA​

Falcujemy, składamy, laminujemy, uszlachetniamy druk, sztancujemy, kaszerujemy.

Wykaz usług:

 

Skanowanie / Flatbed scanning

wysoka jakość skanu, na płaskim skanerze do formatu A3

Druk cyfrowy / Digital print

druk wykonujemy na nowoczesnej maszynie kolorowej o wysokiej jakości druku, maksymalny format druku to 330x760 mm, możliwość druku na cienkich foliach białych i kolorowych, papierze kredowym i offsetowym do gramatury 300 g/m2, kartonach do 250 g/m2, możliwości maszyny poza drukiem, to szycie na zszywki, składanie, wykonujemy na niej również personalizację i numerację.

Naświetlanie blach CTP do formatu B1 / CtP matrix plates

Używamy płyt bezprocesowych o dużym współczynniku odwzorowania, renomowanych firm, rozdzielczość w zakresach 2000 do 4000 dpi, możliwość przygotowania rastra stochastycznego.

Druk offsetowy / Lythography print

drukujemy na maszynach firmy Heidelberg do formatu B1 i B2, możliwość druku na kartonach do 1 mm grubości

Automatyczne sklejanie pudełek / Automatic box gluing

maszyna umożliwia sklejanie i składanie pudełek w wysokiej prędkości, maksymalna wielkość pudełka to 560 mm szerokości w rozłożeniu.

Falcowanie / Folding

automatyczne składanie arkusza papieru w celu utworzenia folderu lub składki, czyli składowej bloku magazynu lub książki.

Szycie zszywkami / Saddle stitching

automatyczne zbieranie i szycie wykorzystywane do produkcji folderów składających się z kilku lub kilkudziesięciu kartek, możliwość ręcznego szycia do grubości bloku 1 cm.

Oprawa twarda / Hardcover binding

oklejanie papierem lub płótnem, czy sztuczną skórą okładek książek i klejenie z blokiem szytym nićmi.

Miękka oprawa / Perfect binding

klejenie okładki z blokiem książki za pomocą mocnego kleju typu PUR

Hotstamping / Złocenie

wprasowanie folii w papier wysoką temperaturą i siłą, uzyskujemy szlachetnie wyglądające zdobienie, dostępne są różne kolory, najczęstsze to złoty, srebrny, czerwony, ale w przypadku innych projektów dysponujemy próbnikiem folii do wyboru.

Dry embossing / Suche tłoczenie

to inaczej tłoczenie papieru poprzez matrycę i prasę, można uzyskiwać ciekawe wizualnie wzory wytłoczone w papierze, technika nie nadaje się do odwzorowania małych tekstów czy detali, jednak wytłoczony znak graficzny będzie stanowił zwracający uwagę i elegancki element brandingu.

Kaszerowanie / Laminating

pokrywanie zadrukowanym papierem kartonu lub tektury w celu utworzenia sztywnego materiału reklamowego, który po wycięciu można uformować w pudełko lub element standu reklamowego.

Sztancowanie / Dye cutting

wycinanie kształtów z kartonu i tektury, za pomocą matryc noży i big, aby utworzyć formę pudełka czy ekspozytora.

Prototypowanie pudełek / Box prototyping

projekt każdego pudełka powinien być sprawdzony przed produkcją, jeśli zlecają Państwo u nas pudełka czy inne konstrukcje, takie jak standy, to są u nas sprawdzane pod kątem zamykania i wstępnej wytrzymałości, ale jest możliwość zaprojektowania i stworzenia modelu pudełka lub konstrukcji, bardziej dopasowanego do produktu czy potrzeb, niż dostępne standardowe wzory.

Zainteresowany kompleksową obsługą? Pogadajmy.​
LOGISTYKA

Jeśli Twoja zlecona praca wymaga dostawy, możesz na nas liczyć, czy to jest Warszawa, Polska albo inny kraj - dostarczymy bezpiecznie Twój towar na miejsce i na czas.

bottom of page